Dan FNM UM, 7. april 2017

Dan Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru (Dan FNM UM) obeležujemo 7. aprila, ko je leta 2006 pričel veljati Odlok Državnega zbora RS o preoblikovanju UM, ki je omogočil ustanovitev Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru.

Rojstni dan je priložnost za proslavo, za praznični pogled na prehojeno pot, za nove cilje in tudi za darila.

Na slovesnosti ob dnevu FNM UM smo se spomnili dosežkov zaposlenih in študentov v preteklih letih, podelili smo priznanja zaposlenim za njihove dosežke na raziskovalnem, strokovnem in izobraževalnem področju, zahvalili pa smo se tudi tistim, ki so ključno prispevali k razvoju naravoslovja in matematike na Univerzi v Mariboru in s tem že pred desetletji postavili temelje današnje FNM UM. Podelili smo tudi zahvalne listine podjetjem, ki že vrsto let podpirajo dejavnosti naše fakultete.

Program je z glasbenimi vložki popestril Bend Pedagoške fakultete

PRIZNANJA IN PREJEMNIKI

priznanji visokošolskim učiteljem in sodelavcem ter znanstvenim sodelavcem za izjemne dosežke na  znanstvenoraziskovalnem področju sta prejela:

asist. Niko Tratnik za izjemno znanstveno raziskovalno delo na področjih kemijske teorije grafov in topologije;

doc. dr. Danijel Ivajnšič za izjemne prispevke na področju ekološkega modeliranja v ekologiji in biogeografiji.

priznanje visokošolskim učiteljem za izjemne dosežke na izobraževalnem področju je prejel

izred. prof. dr. Iztok Banič za odlična predavanja,  promocijo fakultete, zgodnje usmerjanje študentov v raziskovalno delo in pogumno delovanje v okviru Predmetne maturitetne komisije za matematiko.

priznanje strokovnim sodelavcem za izjemne dosežke na strokovnem področju je prejel:

mag. Boris Munišič za odlično organizacijo in vodenje strokovnih služb na Fakulteti za naravoslovje in matematiko.

zahvalno listino posameznikom za uspešno sodelovanje s FNM UM je prejel:

mag. Viljem Pozeb za izjemne zasluge, tesno in uspešno medsebojno sodelovanje ter izkazano podporo.

VIDEOPOSNETEK PRIREDITVE (KLIK)

Galerija slik: