Obveščamo vas, da je bil dne 15. 10. 2021 v Uradnem listu RS, št. 163/2021 in na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport objavljen Javni poziv za predlaganje člana/članice Sveta za znanost in tehnologijo Republike Slovenije, ki ga/jo v svet imenuje Vlada Republike Slovenije.

Prosimo, da predloge kandidatov/kandidatk za člane Sveta za znanost in tehnologijo Republike Slovenije posredujete do 21. 10. 2021 do 9.00 na naslov dekanat.fnm@um.si, da ga oz. jih lahko pravočasno v imenu naše fakultete posredujemo na Univerzo v Mariboru.

Predlog kandidata za člana sveta mora posredovati pooblaščena oseba Univerze v Mariboru, iz predloga mora biti razvidno, da je kandidat predlagan s strani Univerze v Mariboru, predlog pa mora vsebovati:

• osebne podatke kandidata (ime in priimek, dan, meseci, leto in kraj rojstva),
  • stopnjo izobrazbe,
  • poklic za katerega je usposobljen/a,
  • naziv organizacije kjer je zaposlen/a in delo, ki ga opravlja,
  • stalno prebivališče,
  • kratek življenjepis kandidata,
  • kratko utemeljitev predloga in
  • izjavo kandidata/kandidatke, da pristaja na kandidaturo.

Skladno z Zakonom o enakih možnostih žensk in moških (Uradni list RS, št. 59/02, 61/07-ZUNEO-A in 33/16-ZVarD in 59/19) želi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport upoštevati uravnoteženo zastopanje spolov v svetu, zato s tem pozivom še posebej vabi k predlaganju kandidatk.

Celotno besedilo objavljenega poziva vam pošiljamo v prilogi tega dopisa. Prilagamo tudi izjavo oz. soglasje kandidata/kandidatke h kandidaturi.

JAVNI POZIV (PDF)

SOGLASJE ZA KANDIDATURO (docx)

DOPIS