Matjaž Perc je prejel Častni doktorat od Istanbul Technical University (ITU) za dolgoletno uspešno sodelovanje s turškimi raziskovalci na znanstveno-raziskovalnem področju.
Častni doktorat mu je podelila zelo prestižna univerza, ki je tretja najstarejša tehnična univerza na svetu. Ustanovljena je bila leta 1773 v času Ottomanskega imperija, danes pa izobražuje več kot 35.000 študentov z nekaj več kot 2.100 profesorji. Po QS World University Rankings je ITU med 150 najboljšimi univerzami na svetu na področju inženirstva in tehnologije (prva v Turčiji), in med 300 najboljšimi univerzami na svetu na področju naravoslovnih znanosti (prva v Turčiji).
Matjažu, ki ob svojih raziskavah veliko pozornost posveča mednarodnemu sodelovanju in uveljavljanju naše fakultete in celotne Univerze v Mariboru v mednarodnemu prostoru, iskreno čestitamo. VEČ…