V skladu z določbo 17. člena Pravilnika o podelitvi nagrad Univerze v Mariboru za pedagoško odličnost  (Obvestila UM, št. XLI-9-2023, v nadaljevanju: Pravilnik), vas pozivamo, da podate predloge nominacij za podelitev nagrade Univerze v Mariboru za pedagoško odličnost skladno s 7. členom Pravilnika.

Letno se praviloma podelita po​ ena glavna nagrada za visokošolske učiteljice, učitelje in ena za visokošolske sodelavke, sodelavce, in sicer na dveh področjih:

1. naravoslovje, tehnika, zdravstvo in kmetijstvo,
  2. družboslovje in humanistika.

Izjemoma se lahko podeli tudi po ena dodatna nagrada, tako da je največje število nagrad šest.

Predlogi nominacij se podajo z izpolnitvijo spletnega obrazca Priloge 1 Pravilnika o podelitvi nagrad UM za pedagoško odličnost: POVEZAVA do spletnega obrazca (prijava z univerzitetno digitalno identiteto).

Predloge nominacij za študijsko leto 2023/24 je skladno z 8. členom Pravilnika  treba podati najkasneje do 12. julija 2024 (tj. do zaključka poletnega izpitnega obdobja tekočega študijskega leta).

POZIV (PDF)