Z Univerze v Mariboru smo prejeli poziv za podajo predlogov za podelitev častnih naslovov, priznanj in nagrad UM za leto 2024.

Zaradi predhodne obravnave na Senatu Fakultete za naravoslovje in matematiko predloge posredujte v dekanat do petka, 29. marca 2024.

Predlogi, ki morajo vsebovati vse potrebne podatke (vključno s KRATKO OBRAZLOŽITVIJO DOSEŽKOV KANDIDATKE oz. KANDIDATA v obsegu cca. 700 znakov s presledki zaradi promocijskih namenov) ter priloge (soglasje kandidatke oz. kandidata, izpis sklepa Senata članice…), se naslovijo na naslov:

»Univerza v Mariboru
Komisija za podelitev naslovov, priznanj in nagrad UM«
Predloge bomo po obravnavi na Senatu FNM pravočasno (najkasneje do 30. aprila 2024) posredovali na Univerzo v Mariboru.

Posredujejo se lahko predlogi za naslednje naslove, priznanja in nagrade:

1.Predlogi za podelitev častnih naslovov:

• Častni doktor,
  • Zaslužni profesor,
  • Dobrotnik Univerze v Mariboru.

2. Predlogi za podelitev priznanj in nagrad UM:

• Nagrada Univerze v Mariboru za znanstvenoraziskovalno, umetniško in izobraževalno delo,
  • Priznanje Univerze v Mariboru za znanstvenoraziskovalno, umetniško in izobraževalno delo,
  • Nagrada Univerze v Mariboru za sodelovanje z gospodarstvom in prenos znanja,
  • Nagrada Univerze v Mariboru za strokovno delo,
  • Priznanje Univerze v Mariboru za strokovno delo,
  • Svečana listina Univerze v Mariboru.

3. Predlogi za podelitev nagrad študentom:

• Rektorjeva nagrada za najboljše študijske uspehe študentov UM v vpisni generaciji,
  • Nagrade (Znak in Plaketa) Leona Štuklja za najvidnejše športne uspehe študentov UM,
  • Listina za izjemen prispevek k razvoju obštudijskih dejavnosti na UM,
  • Listina za pomembne kulturne dosežke študentov UM,
  • Listina za naj prostovoljca študenta UM,
  • Listina za prispevek k inovacijski dejavnosti študentov UM.

POZIV (PDF)