»Kompetenčni« popoldan na FNM

V organizaciji Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru (FNM), Slovenskega združenja Rimskega kluba in Mednarodnega instituta za implementacijo trajnostnega razvoja (MIITR) bo v sredo, 25. oktobra 2023, od 15. ure dalje serija dogodkov, namenjenih razvoju kompetenc za bolj trajnostno prihodnost.

15.00: Srečanje Slovenskega združenja Rimskega kluba
(prof. dr. Aleksander Zidanšek, MPŠ, IJS, FNM in Slovensko združenje Rimskega kluba)
– Predstavitev publikacije Slovenskega združenja Rimskega kluba »Pathways to a Sustainable Future for Humanity« (http://www.clubofrome.si/pathways/PSFH-2022.pdf) in priprava izjave »Zemlja za vse«, za srečanje Rimskega kluba, ki bo novembra v Winterthuru.

15.15: »Naravoslovno-matematične vsebine pri razvoju digitalnih kompetenc«
(NOO PROJEKT, doc. dr. Eva Klemenčič in prof. dr. Robert Repnik, FNM)
– Predstavitvi projekta sledi predavanje »Priložnosti fuzijske energije« (prof. dr. Aleksander Zidanšek)

Odmor za pogostitev