Na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru (UM FERI), zaposlimo asistenta (m/ž, D010001) za polni delovni čas. Glede na nivo izobrazbe je možna tudi zaposlitev v nazivu asistent z magisterijem ali asistent z doktoratom.

Kandidat bo na Inštitutu za elektroniko in telekomunikacije UM FERI izvajal seminarske in računalniške vaje pri predmetih na študijskih programih Telekomunikacije in Elektrotehnika in sodeloval pri prebojnem raziskovalnemu delu na področju naprednih tehnologij.

Pričakujemo:

• Izobrazba: najmanj zaključen drugostopenjski oz. ekvivalentni študijski program iz področij: telekomunikacije, elektrotehnika, računalništvo, informatika, fizika ali matematika.
  • Veljaven habilitacijski naziv asistent oz. izpolnjevanje pogojev za izvolitev – povprečna ocena izpitov (brez ocene magistrskega dela) najmanj 8.
  • Splošna računalniška znanja in znanje programiranja.
  • Sposobnost pisnega in ustnega komuniciranja v angleščini.
  • Poznavanje računalniških omrežij je prednost.

Ponujamo:

• redno zaposlitev za polni delovni čas,
  • vključitev v mednarodno uveljavljeno raziskovalno skupino,
  • atraktivno in urejeno delovno okolje,
  • možnost delnega dela od doma,
  • dodatno skrb za zadovoljstvo zaposlenih,
  • delo s kakovostno raziskovalno opremo,
  • udeležbo na konferencah ter obiske tujih raziskovalnih organizacij,
  • možnost brezplačnega nadaljevanja študija na tretji stopnji,
  • dodatna brezplačna izobraževanja iz mehkih veščin,
  • možnost kariernega razvoja na akademskem in raziskovalnem področju.

Zasedba delovnega mesta je mogoča od 1.11.2023 oziroma od izvolitve v zahtevani pedagoški naziv.

Če vas zanima pedagoško delo s študenti in raziskovalno delo v akademskem okolju pošljite prijavo z življenjepisom in dokazili na elektronski naslov: martina.lipaj1@um.si