Dne 21. 6. 2023 je potekal podpis pogodb med Mestno občino Maribor in Univerzo v Mariboru o sodelovanju pri organizaciji in izvedbi Olimpijskega festivala Evropske mladine 2023, ki bo potekal med 23. in 29. julijem.
Univerza v Mariboru bo zagotovila nastavitve športnikom, prostore za spremljevalne dogodke, Univerzitetni športni center Leona Štuklja pa bo služil kot dvorana za tekme in treninge. Ponosni smo, da je UM pomemben partner pri projektu, s sodelovanjem pri tem edinstvenem dogodku podpiramo razvoj športa v mestu, mednarodna izpostavljenost dogodka bo doprinesla k prepoznavnosti mesta in univerze, prav tako tudi pomagamo pri pridobivanju študentov za prostovoljstvo.

FNM UM bo prav tako ponosen gostitelj OFEM-a, saj bo v objektu pedagoških fakultet urejen Akreditacijski center za potrebe OFEM-a, zdravniška služba in še druge spremljevalne dejavnosti….

Z velikim pričakovanjem odštevamo dni do pričetka festivala!