Letos mineva sedemnajst let od uveljavitve Odloka Državnega zbora o preoblikovanju Univerze v Mariboru, ki je omogočil ustanovitev Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru.

Praznovanje rojstnega dne naše fakultete je najbolj slavnosten trenutek naše fakultete. V okviru tega dne izpostavimo uspehe zaposlenih in se zahvalimo vsem, ki so pripomogli k uspešnemu delovanju in razvoju fakultete ter razvoju naravoslovja in matematike nasploh.

V četrtek, 6. 4. 2023, so na naši slovesnosti spregovorili:

• rektor Univerze v Mariboru dr. Zdravko Kačič,
  • župan Mestne občine Maribor Saša Arsenovič,
  • direktor Javne agencije za raziskovalno dejavnost RS dr. Mitja Lainščak,
  • dekan Fakultete za naravoslovje in matematiko dr. Blaž Zmazek.

Slovesnost je popestrila rap glasbena točka v izvedbi Leopolda I.

Na slovesnosti so bila podeljena priznanja zaposlenim ter zahvalne listine za dobro sodelovanje s fakulteto, in sicer smo podelili naslednja priznanja:

• priznanje za izjemne dosežke na znanstvenoraziskovalnem področju je prejel prof. dr. Marko Gosak,
  • priznanje za izjemne dosežke na izobraževalnem področju je prejela dr. Eva Klemenčič,
  • priznanje za izjemne dosežke na strokovnem področju je prejel prof. dr. Andrej Flogie,
  • priznanje strokovnim sodelavcem za izjemne dosežke pri razvoju strokovnega področja je prejel Žan Cenc,
  • zahvalno listino za uspešno sodelovanje s Fakulteto za naravoslovje in matematiko je prejela IDEA TV.

Vsem nagrajencem čestitamo!

Ob 17. obletnici obstoja FNM želimo vsem predvsem veliko preprostih ljudskih modrosti, ki smo jih v prehitrem divjanju vsakdana skoraj že pozabili. Naj nas vsak dan prebudi misel: Danes je popoln dan za popoln dan! Nikoli ničesar ne hranite za posebno priložnost. Biti živ JE posebna priložnost.