V soboto, 14. 5. 2022, je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani in Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru potekalo državno tekmovanje iz znanja fizike za Stefanova priznanja. Tekmovanja v Mariboru se je udeležilo 75 tekmovalcev iz 53 osnovnih šol severne in severovzhodne Slovenije. Tekmovalce je pozdravil in nagovoril prodekan za sodelovanje z gospodarstvom, mednarodne odnose in pedagoške študijske programe izr. prof. dr. Robert REPNIK. V času tekmovanja so se mentorji lahko udeležili predavanja red. prof. dr. Nataša VAUPOTIČ z naslovom Kristali, ki tečejo in ogledali prenos predavanja doc. dr. Aleša MOHORIČA z naslovom Zorni kot na fotografiji. Organizacijo tekmovanja v Mariboru sta vodila doc. dr. Eva KLEMENČIČ in doc. dr. Vladimir GRUBELNIK ob pomoči študentov oddelka za fiziko. Vsem tekmovalcem čestitamo!