Državno tekmovanje v konstruktorstvu in tehnologijah obdelav bo potekalo v soboto, 21. maja 2022, na Fakulteti za Naravoslovje in Matematiko v Mariboru. Najboljši tekmovalci so si vstopnico za državno tekmovanje pridobili na sedmih regijskih tekmovanjih, ki so bila izvedena 1. aprila. V Mariboru bo sodelovalo 123 tekmovalcev – od vrtčevskih otrok do učencev zadnjega razreda osnovne šole. Pomerili se bodo na 12 različnih področjih.

Že tradicionalno bodo v organizacijo tekmovanja vpeti vsi študentje Oddelka za Tehniko. Študenti 2., 3., 4., 5. letnika in absolventi bodo sodelovali v ocenjevalnih komisijah kot enakovredni ocenjevalci, študenti prvih letnikov ali tisti, ki sodelujejo prvič pa bodo v komisijah kot opazovalci in pomočniki.