Na inavguralni slovesnosti 7. 4. 2022 je rektor Univerze v Mariboru (UM)  prof. dr. Zdravko Kačič novemu dekanu Fakultete za naravoslovje in matematiko (FNM) prof. dr. Blažu Zmazku slavnostno predal akademske insignije.

Na ta slavnostni dan, ki je hkrati DAN FNM UM, sta rektor UM prof. dr. Zdravko Kačič in dekan FNM UM prof. dr. Blaž Zmazek podelila priznanja zaposlenim.

Zbrane sta nagovorila podpredsednik Slovenske akademije znanosti in umetnosti za naravoslovje, tehniko in biomedicino, akademik Robert Zorec, podpredsednik vlade  in minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek in državni sekretar na  Ministrstvu za znanost in šport, izr. prof. dr. Mitja Slavinec.

Na prireditvi so priznanja prejeli:

• dr. Samo Kralj za izjemne dosežke na znanstvenoraziskovalnem področju – kot odličen strokovnjak, predavatelj in izvrsten raziskovalec;
  • dr. Alenka Lipovec  za izjemne dosežke na izobraževalnem področju – za izjemen prispevek pri vzpostavitvi in delovanju gibanja RAZLAGAMO.SI;
  • ddr. Boris Aberšek za izjemne dosežke na razvojnem in strokovnem področju – za prispevek k razvoju strokovnega področja ter boljšemu delovanju in ugledu fakultete;
  • dr. Terezija Ciringer, in sicer priznanje strokovnim sodelavcem za izjemne dosežke pri razvoju strokovnega področja – za odgovorno in učinkovito delo ter predloge rešitev za izboljševanje dela na Oddelku za biologijo FNM UM;
  • Mladen Tancer, in sicer zahvalno listino za sodelovanje – za tesno dolgoletno in uspešno sodelovanje pri izobraževanju učiteljev z naravoslovnih področij ter pri aktivnostih FNM UM v povezavi s promocijo naravoslovja med mladimi.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!