Navodila za vstop v fakulteto

V skladu z Odlokom o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu (Uradni list, št. 132/2021), s spremembami in dopolnitvami (Uradni list RS, št. 135/2021), je od 23. 8. 2021 naprej, vstop v prostore visokošolskih zavodov dovoljen le ob izpolnjevanju pogoja PCT (preboleli, cepljeni, testirani).

Pogoj morajo izpolnjevati vse osebe, ki prihajajo na fakulteto in so starejše od 12 let.
Informacija o ustreznih dokazilih se nahaja spletni strani gov.si.

Na hodnikih in v prostorih fakultete je obvezno nošenje zaščitne maske ves čas prisotnosti in obvezno razkuževanje rok pred vstopom v posamezne prostore.

V prostore fakultete in iz njih vstopate/izstopate posamično, z upoštevanjem varne razdalje vstopajočih/izstopajočih, vsaj 1,5 m.

Prosimo, da izpolnjujete PCT pogoj in upoštevate priporočila:

Pomagajmo si

Cenimo drug drugega

Trudimo se ostati normalni

Hkrati vas prosimo, da se cepite, saj bomo le tako skupaj pripomogli pri obvladovanju epidemije in k izvedbi študijskega procesa na fakulteti.

Pomembno

Dolžnost izpolnjevanja pogoja PCT in nošenja zaščitne maskeNovo od 6. 11. 2021

Protokol  za preprečevanje širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 na FNM UM
Priloga št. 1: Izjava o izpolnjevanju PCT pogoja
Priloga št. 2: Evidenčni list (za zaposlene)
Priloga št. 3: Evidenčni list (za študente)

Odloki
Od 1. 11. 2021 naprej se za opravljanje dela poviša pogostnost testiranja s testi HAG za samotestiranje oziroma testiranja s testi HAG na vsakih 48 ur. Oseba mora imeti ob začetku opravljanja dela veljaven test HAG za samotestiranje ali test HAG, ki ni starejši od 48 ur.
Uporaba zaščitne maske je obvezna kljub izpolnjenemu PC pogoju.
Več informacij v odlokih: Uradni list RS, št. 147/21, 149/21, 152/21, 155/21, 170/21 in 171/21

Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (Uradni list RS, št. 174/21)