Na Univerzo v Mariboru so prejeli že nekaj pobud za spremembe in dopolnitve Pravilnika o podelitvi častnih naslovov, priznanj in nagrad Univerze v Mariboru, med drugim tudi predlog za uvedbo nove nagrade, in sicer nagrade za najboljšega študenta inovatorja, s čimer bi pokazali, da smo na Univerzi v Mariboru prepoznali in da spodbujamo tudi to izjemno pomembno aktivnost, ki je vodilo razvoja družbe.

Na podlagi navedenega nas prosijo za pregled določb Pravilnika o podelitvi častnih naslovov, priznanj in nagrad Univerze v Mariboru št. 012/2015/1 (UPB-1) ter za podajo predlogov sprememb in dopolnitev Pravilnika, da bodo le-tega lahko podali v javno obravnavo in izpeljali vse ustrezne postopke še pred izdajo novega poziva.

Zaposlene prosimo, da na naslov dekanat.fnm@um.si zaradi obravnave na našem senatu posredujejo predloge sprememb in dopolnitve Pravilnika do 23. 9. 2021, da bomo lahko do roka posredovali skupna stališča.