Osrednji dogodek je tradicionalno letno strokovno-družabno srečanje s pogostitvijo in sproščenim druženjem prisotnih.

Do sedaj izvedli predavanja na teme:

TERMIN TEMA PREDAVANJA
14. november 2023 Predavanje: Z umetno inteligenco v novo dobo poučevanja in  raziskovanja    (izvajalki: prof. dr. Alenka Lipovec in asist. dr. Barbara Arcet)
30. maj 2022 Projektiranje in gradnja mosta Pelješac
(predavanje Marjana Pipenbaherja, univ. dipl. inž. grad)
19. september 2019 Delovanje alumni klubov v tujini (mag. Benjamin Jošar, direktor Triglav skladi)
19. september 2019 Lepota v umetnosti skozi oči fizike
(prof. dr. Matjaž Perc, predstojnik Inštituta za fiziko na FNM)
20. september 2018 Predstavitev dobrih praks naših alumnov (Tadej Kolmanič in  dr. Andrej Flogie)
21. september 2017 Vpliv vsebin in poučevanja naravoslovnih predmetov na karierne želje gimnazijcev (izr. prof. dr. Andrej Šorgo)
14. oktobra 2016 Znanost in ljubezen (prof. dr. Samo Kralj)
15. oktober 2015 Kazen in nagrada kot temelja vzgoje in uspešne družbe; toda kaj deluje bolje, in kaj ima s tem opraviti fizika? (red. prof. dr. Matjaž Perc)
15. oktober 2015 Miselni preskok za šolo 21. stoletja (red. prof. ddr. Boris Aberšek)
15. oktober 2015 OKROGLA MIZA: »Ali kompetence diplomantov in diplomantk FNM UM ustrezajo pričakovanjem delodajalcev?
24. september 2014 Razstava astronomskih fotografij
24. september 2014 OKROGLA MIZA: »Predstavitev dobrih praks in uspešnih zgodb naših alumnov«

Povezujemo in povežemo vse in vsakega posameznega člana Alumni kluba FNM, ki je zainteresiran, da aktivno sodeluje na projektu Razlagamo.si

Članom Alumni kluba FNM pomagamo pri njihovih habilitacijah v nazive.