Študenti 3. letnikov univerzitetnih študijskih programov 1. stopnje LAHKO pri e-vpisu namesto izbirnega predmeta poletnega semestra iz nabora svojega študijskega programa izberete prostoizbirni predmet iz nabora prostoizbirnih predmetov študijskih programov naše fakultete ali drugih fakultet Univerze v Mariboru (v višini 6 ECTS) ali učnih enot Obštudijske dejavnosti (v tem primeru je potrebno izbrati najmanj 2 predmeta, ker so predmeti obštudijske dejavnosti ovrednoteni s 3 ECTS).

Študenti 5. letnikov enovitega študijskega programa Predmetni učitelj za poletni semester pri e-vpisu OBVEZNO izberete prostoizbirni predmet iz nabora prostoizbirnih predmetov študijskih programov naše fakultete ali drugih fakultet Univerze v Mariboru (v višini 6 ECTS) ali učnih enot Obštudijskih dejavnosti (v tem primeru je potrebno izbrati najmanj 2 predmeta, ker so predmeti obštudijske dejavnosti ovrednoteni s 3 ECTS).

8.1. PROSTOIZBIRNI PREDMETI v okviru študijskih programov FAKULTETE ZA NARAVOSLOVJE IN MATEMATIKO

Nabor predmetov smo razvrstili po oddelkih. Če ste katerega iz nabora prostoizbirnih predmetov  že imeli v svojem predmetniku (kot obveznega ali izbirnega),  ga NE MORETE IZBRATI kot prostoizbirnega.

Oddelek  za biologijo:

• Osnove okoljske kemije (šifra predmeta B161)
  • Nanotehnologija v okolju (šifra predmeta B869)

Oddelek za fiziko:

• Praktično usposabljanje 1 (šifra predmeta B861)
  • Fizika tekočin (šifra predmeta B039)
  • Akustika (šifra predmeta B040)

Oddelek za matematiko in računalništvo:

• Finančno – aktuarska matematika * (šifra predmeta B105)
  • Fizika za matematike (šifra predmeta B106)
  • Geometrija (šifra predmeta 262B)
  • Osnove podatkovnih baz (šifra predmeta B110)
  • Spletne aplikacije in storitve (šifra predmeta B114)
  • Statistika (šifra predmeta B855)

Opombe*: Finančno-aktuarska matematika: predmeta ne more izbrati študent Izobraževalne matematike, če je na svojem študiju že izbral predmet Finančna matematika. Fizika za matematike: predmeta ne more izbrati nihče na enovitem magistrskem študijskem programu Predmetni učitelj.  Geometrija: predmeta ne more izbrati študent Izobraževalne matematike, če je na svojem študiju že izbral izbirni predmet Geometrija. Osnove podatkovnih baz: predmeta ne more izbrati študent Izobraževalnega računalništva.  Spletne aplikacije in storitve: predmeta ne more izbrati študent Izobraževalnega računalništva. Statistika: predmeta ne more izbrati študent Izobraževalne matematike. Prav tako ne more tega izbrati študent Izobraževalnega računalništva, če je v vezavi z Izobraževalno tehniko.

Oddelek za tehniko:

• Osnove tehnike in tehnologije (šifra predmeta US05)
  • Energija in energetika (šifra predmeta UT17)

Opombe*: Osnove tehnike in tehnologije: ne more izbrati študent Izobraževalne fizike s povezavo z Izobraževalnim računalništvom ali s povezavo z Izobraževalno kemijo ter študent Izobraževalne matematike s povezavo z Izobraževalnim računalništvom.