Pedagoški dvopredmetni študijski program druge stopnje Izobraževalna tehnika

Predmetnik s kreditnim ovrednotenjem študijskih obveznosti 2020-2021

Vrsta in delež učnih enot glede  na njihovo vključenost v strukturo programa

2. LETNIK, tretji semester

Št. predmet vrsta predmeta nosilec skupaj ure / ECTS
7 Didaktika tehnike II obvezni B. Aberšek 180/6
8 Robotika v tehniki obvezni N. Muškinja 180/6
9 Izbirni predmet  3) izbirni 90/3
Skupaj 450/15

3) Študentje izberejo izbirni predmet v skupni vrednosti najmanj 3 ECTS iz nabora izbirnih predmetov pedagoškega dvopredmetnega študijskega programa 2. stopnje Izobraževalna tehnika.

2. LETNIK, četrti semester

Št. predmet vrsta
predmeta
nosilec skupaj
ure / ECTS
10 Praktično usposabljanje za poučevanje tehnike II obvezni M. Ploj Virtič 120/4
11 Didaktični izbirni predmet 5) izbirni 90/3
12 Magistrsko delo 6) obvezni 240/8
Skupaj 450/15

4) Individualno delo učitelja
5) Študentje izberejo didaktični izbirni predmet v skupni vrednosti najmanj 3 ECTS iz nabora didaktičnih izbirnih predmetov pedagoškega dvopredmetnega študijskega programa 2. stopnje Izobraževalna tehnika.
6) Študentje opravijo na vsaki posamezni študijski smeri magistrsko delo v vrednosti 8 ECTS kreditnih točk. Na obeh smereh tako pridobijo skupaj 16 ECTS kreditnih točk.

Strokovni izbirni predmeti

Št. predmet nosilec skupaj ure / ECTS
1 Gonila S. Glodež 90/3
2 Tehnična in tehnološka dokumentacija S. Glodež 90/3
3 Računalniško podprti merilni sistemi N. Muškinja 90/3
4 Modeliranje in identifikacije N. Muškinja 90/3
5 Energetika in okolje B. Aberšek 90/3
6 Strategije in metode vzdrževanja B. Aberšek 90/3

Pedagoško – didaktični Izbirni predmeti

Št. predmet nosilec skupaj ure / ECTS
9 Pedagoška komunikacija B. Aberšek, M. Ploj Virtič 90/3
10 Kognicija in osebnost v procesu učenja K. Bakračevič Vukman 90/3
11 Reflektivno poučevanje M. Ivanuš Grmek 90/3
12 Komunikacija in timsko delo B. Aberšek 90/3
13 Znanstveno pisanje B. Aberšek 90/3
14 Retorika in javno nastopanje M. Kordigel – Aberšek 90/3
15 Učne strategije M. Kordigel – Aberšek 90/3
16 Izbrana poglavja šolske discipline M. Pšunder 90/3

Posamezni izbirni predmet se izvaja v polnem obsegu kontaktnih ur, predpisanim s študijskim programom, če ga je izbralo najmanj 10 študentov. V primeru, da predmet izbere manjše število študentov (manj kot 10), se predmet izvede v obliki konzultacij v obsegu najmanj 10% kontaktnih ur, pri čemer se preostale kontaktne ure izvedejo v obliki samostojnega dela študentov po navodilih nosilca predmeta. Izbirni predmet se bo izvajal ob pogoju, da ga vpiše najmanj 5 študentov. Izbirni predmet se lahko izjemoma izvede tudi, če je predmet izbralo manj od 5 študentov, v obsegu 6 konzultacijskih ur ter ob soglasju oddelka in nosilca predmeta.

Ta študijski program je možno vezati tudi z izbranim dvopredmetnim študijskim programom 2. stopnje Filozofske fakultete UM in dvopredmetnim študijskim programom 2. stopnje Teološke študije Teološke fakultete UL. V primeru tovrstne vezave študent opravi oz. pridobi večje število ECTS, do 8 ECTS več.

Študijski program 2. stopnje Izobraževalna tehnika je možno vezati z nepedagoškim študijskim programom 2. stopnje FF UM. V primeru tovrstne vezave študent opravi oz. pridobi najmanj 12 ECTS več.

IZVEDBENI PREDMETNIK – sklep Senata FNM UM 10. 9. 2020

Zadnja sprememba: 28. 9. 2020