Študent, ki ni opravil vseh obveznosti za napredovanje v višji letnik in še ni ponavljal letnika ali spremenil študijskega programa, se lahko ponovno vpiše v isti letnik.

Za ponovni vpis v letnik je treba oddati prošnjo na Komisijo za študijske zadeve.

Prošnjo za ponovni vpis odda študent, ki je:

• redno sodeloval pri vseh s študijskim programom predvidenih oblikah visokošolskega izobraževanja in je opravil obveznosti vpisanega letnika v obsegu vsaj 30 ECTS,
  • redno sodeloval pri vseh s študijskim programom predvidenih oblikah visokošolskega izobraževalnega dela in opravili obveznosti v obsegu manj kot 30 ECTS in ne manj kot 15 ECTS vpisanega letnika, če so nastopili upravičeni razlogi, ki po Statutu UM omogočajo ponavljanje letnika.
  • Zoper določitev Komisije za študijske zadeve je v roku 8 dni dopustna pritožba na Univerzitetno komisijo za pritožbe.

Roki  za oddajo prošenj za ponovni vpis so opredeljeni v točki 10. Oddaja in obravnava prošenj študentov na KŠZ FNM UM.

Potrditev e-vpisa in izpis vpisnega lista v primeru ponovnega vpisa bosta možna šele po obravnavi in pozitivni rešitvi na Komisiji za študijske zadeve FNM UM.