Študent, ki ni opravil vseh obveznosti za napredovanje v višji letnik in še ni ponavljal letnika ali spremenil študijskega programa, se lahko ponovno vpiše v isti letnik.

Za ponovni vpis v letnik je treba oddati prošnjo na Komisijo za študijske zadeve.

Prošnjo za ponovni vpis odda študent, ki je:

• redno sodeloval pri vseh s študijskim programom predvidenih oblikah visokošolskega izobraževanja in je opravil obveznosti vpisanega letnika v obsegu vsaj 30 ECTS,
  • redno sodeloval pri vseh s študijskim programom predvidenih oblikah visokošolskega izobraževalnega dela in je iz upravičenih razlogov opravili obveznosti v obsegu manj kot 30 ECTS in ne manj kot 15 ECTS vpisanega letnika, če so nastopili upravičeni razlogi, ki po Statutu UM omogočajo ponavljanje letnika.

Roki za oddajo prošenj za ponovni vpis so opredeljeni v točki Oddaja in obravnava prošenj študentov na KŠZ FNM UM.

Zoper določitev Komisije za študijske zadeve je v roku 8 dni dopustna pritožba na Univerzitetno komisijo za pritožbe.

Potrditev e-vpisa in izpis vpisnega lista v primeru ponovnega vpisa bosta možna šele po obravnavi in pozitivni rešitvi na Komisiji za študijske zadeve FNM UM.