Od 14. – 18. 7. 2019 je v Solunu v Grčiji potekala poletna šola fizike za mlajše dijake srednjih šol (rojene 1. 1. 2002 ali kasneje), v okviru katere je Balkansko fizikalno združenje izvedlo tudi prvo Balkansko fizikalno olimpijado. Na podlagi pravil ima vsakokratni organizator Balkanske fizikalne olimpijade pravico povabiti neformalne udeležence iz držav, ki niso članice Balkanskega fizikalnega združenja. Tokrat sta se na povabilo grškega fizikalnega združenja na poletno šolo in Balkansko olimpijado odzvali Naravoslovno matematična akademija (NMA), NMK iz Slovenije, in ekipa iz Banja Luke iz Republike Srpske, BIH.

Naša dijaka, udeleženca NMA, Vito Levstik iz II. gimnazije Maribor in Gal Zmazek iz Gimnazije Ptuj, sta tudi na tekmovalnem delu dosegla odličen rezultat in osvojila častno pohvalo (Vito Levstik) ter bronasto medaljo (Gal Zmazek). Za dosežen rezultat jima iskreno čestitamo!

Naravoslovno matematični klub
prof. dr. Robert Repnik