Prof. dr. Nataša Vaupotič je vodilna avtorica za teorijo v članku Multi-level chirality in liquid crystals formed by achiral molecules, ki je bil 23. 4. 2019 objavljen v Nature Communications. S sodelavci iz Oddelka za kemijo Univerze v Varšavi, laboratorija Advanced Light Source, Berkeley Labs, Kalifornija in Oddelka za kemijo Univerze v Aberdeenu je opisala večnivojske vijačne nano-strukture, ki jih tvorijo molekule z zrcalno simetrijo. Za molekule z zrcalno simetrijo je presenetljiva tvorba že najpreprostejše vijačne strukture. Tvorba vijačnih struktur, ki so kombinacija vijačenja na nivoju nekaj plasti molekul, na kar je naloženo še vijačenje vijačnice, na vse skupaj pa še vijačenje plasti, pa je sicer veljala kot teoretično možna, a je sedaj kemikom prvič uspelo sintetizirati molekule s takšnimi lastnostmi. Materiale so sintetizirali v Aberdeenu, meritve so se izvajale v Berkeleyu in Varšavi, teoretično obravnavo pa je izvedla prof. Vaupotič.