V soboto, 14. 4. 2018, se bo pod okriljem DMFA v Sloveniji odvijalo 38. državno tekmovanje osnovnošolcev iz znanja fizike za zlata Stefanova priznanja, ki jo organizirata Fakulteta za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru in Pedagoška fakulteta Univerze v Ljubljani. Tega dne bo tekmovanje vzporedno potekalo na treh lokacijah: na FNM UM, na PEF UL in na OŠ Frana Erjavca v Novi Gorici.

Tekmovanje v Mariboru vodita izr. prof. dr. Robert Repnik in doc. dr. Vladimir Grubelnik, pri izvedbi pa sodelujejo člani Oddelka za fiziko FNM UM in drugi sodelujoči fiziki iz UM, vključeni pa so tudi študenti fizike.

S tradicijo izvedbe državnega tekmovanja v Mariboru sta že pred desetletji pričela doc. dr. Zlatko Bradač in mag. Mirko Cvahte.

Prostore za izvedbo tekmovanja so zagotovile vse tri fakultete v zgradbi na Koroški c. 160: FF UM, PEF UM ter seveda FNM UM, za kar se jim organizatorji najlepše zahvaljujejo.