Če ste v študijskem letu 2014/15 bili absolvent oz. ste bili vpisani v 3. letnik in se v skladu s spremembami Zakona o visokem šolstvu ne morete vpisati v absolventsko leto, lahko skladno z 212. členom Statuta UM oddate vlogo za podaljšanje statusa iz upravičenih razlogov na Komisijo za študijske zadeve FNM UM.