Študent, ki ni opravil vseh obveznosti za napredovanje v višji letnik in še ni ponavljal letnika ali spremenil študijskega programa, se lahko ponovno vpiše v isti letnik.
V skladu s 121. členom Statuta UM (Ur. l. 46/2012, UPB 10) je potrebno za ponovni vpis v letnik oddati prošnjo na Komisijo za študijske zadeve.
Prošnjo za ponovni vpis oddajo študenti:
– če so redno sodelovali pri vseh s študijskim programom predvidenih oblikah visokošolskega izobraževanja in če so opravili obveznosti vpisanega letnika v obsegu vsaj 30 ECTS,
– če so iz upravičenih razlogov opravili obveznosti v obsegu manj kot 30 ECTS in ne manj kot 15 ECTS vpisanega letnika.
Upravičeni razlogi so opredeljeni v Merilih za presojo prošenj študentov ter upravičenih razlogov skladno s 85., 121. ter 212. členom Statuta, objavljenih na spletni strani fakultete:
http://www.fnm.uni-mb.si/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=28.
Pri ponovnem vpisu v letnik na študijskih programih Biologija in ekologija z naravovarstvom, Izobraževalna biologija v primeru že opravljenih terenskih vaj k vpisni dokumentaciji priložite Izjavo o opravljenih terenskih vajah .