Univerzitetna knjižnica Maribor in fakultetne knjižnice Univerze v Mariboru, ki tvorijo knjižnični informacijski sistem KISUM, bodo v letu 2011 začele iz svoje baze članov brisati neaktivne člane.

Za neaktivne veljajo člani, ki že leto dni niso uporabljali knjižničnih storitev in jim je že pred letom ali več poteklo članstvo. Brisali bomo le člane, ki imajo v vseh knjižnicah Univerze v Mariboru poravnane vse obveznosti.

Brisanje neaktivnih članov knjižnicam nalaga zakonodaja, povezana z varstvom osebnih podatkov, pogoje in kriterije za brisanje pa določa Zakon o knjižničarstvu.

Uporabnike, ki v nobeni od knjižnic Univerze v Mariboru že več kot eno leto niso uporabljali knjižničnih storitev, pa bi želeli ostati njihovi člani, vabimo, da se oglasijo v Univerzitetni knjižnici Maribor ali v kateri koli fakultetni knjižnici Univerze v Mariboru in podaljšajo članstvo.