V ponedeljek, 23. 11. 2009 so v Cankarjevem domu v Ljubljani podelili Zoisove nagrade in priznanja, ki veljajo za najvišja državna priznanja za dosežke v znanosti in raziskovanju. Med letošnje dobitnike priznanj se je uvrstil tudi naš sodelavec dr. Matjaž Perc, raziskovalec in docent na Oddelku za fiziko Fakultete za naravoslovje in matematiko. Prejel je Zoisovo priznanje s področja teoretične fizike.

dr. Matjaž Perc

Prestižno priznanje mu je bilo dodeljeno na podlagi izjemnih znanstvenih dosežkov na področjih nelinearne dinamike, stohastičnih procesov, matematičnega modeliranja kompleksnih sistemov, evolucijske teorije iger, kompleksnih mrež ter fizike socioloških in ekonomskih pojavov. V zadnjih sedmih letih je objavil več kot 80 izvirnih znanstvenih člankov, ki so bili citirani več kot 600 krat. Poleg tega je recenzent pri številnih uglednih znanstvenih revijah kot so Physical Review E in New Journal of Physics. Pri svojem delu sodeluje s številnimi strokovnjaki z univerz in inštitutov iz Madžarske, Turčije, Italije, Francije, Kitajske, Anglije, kjer tudi sodeluje kot gostujoči profesor.

Ob prejemu Zoisovega priznanja se na Fakulteti za naravoslovje in matematiko pridružujemo vsem pohvalam in čestitkam ter mu želimo uspešno delo še naprej.