S ciljem promocije fizike in izbire fizike na maturi bomo na Oddelku za fiziko  Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru izvedli dodatne priprave na maturo iz fizike.

Na pripravah bomo skozi reševanje maturitetnih nalog obravnavali vsebine s področja merjenja, mehanike, termodinamike, elektrike in magnetizma, nihanja, valovanja in optike ter moderne fizike in astronomije. Načrtujemo izvedbo šestih srečanj, in sicer ob petkih med 16. in 19. uro. Termini srečanj so:

• 24. 3. 2023, Merjenje in termodinamika,
  • 31. 3. 2023, Nihanje in valovanje,
  • 7. 4. 2023, Elektrika in magnetizem,
  • 14. 4. 2023, Valovanje in optika,
  • 21. 4. 2023, Moderna fizika in astronomija.

Priprave potekajo v predavalnici 0/103 na FNM UM. Na priprave ste vabljeni vsi dijaki, ki ste si izbrali fiziko na maturi, kot tudi dijaki nižjih letnikov, ki si želite dodatne razlage določenega področja. Za dodatne informacije pišite na fizika@um.si.

Za lažjo organizacijo prosimo, da zainteresirani izpolnijo obrazec na povezavi: https://forms.microsoft.com/e/dyBzWGN0QV ali QR kodi.