Pogoji za napredovanje po programu

Za napredovanje v 2. letnik mora študent uspešno opraviti obvezne ali izbirne predmete iz 1. letnika v obsegu najmanj 30 ECTS ter individualno raziskovalno delo v obsegu 12 ECTS, v okviru katerega poda predlog teme doktorske disertacije. V skladu s Statutom Univerze v Mariboru se lahko v drugi letnik izjemoma vpiše tudi študent, ki iz upravičenih razlogov ni uspel opraviti predpisanih študijskih obveznosti v 1. letniku.

Za napredovanje v 3. letnik mora študent opraviti vse študijske obveznosti iz 1. letnika v obsegu 60 ECTS in študijske obveznosti iz 2. letnika v obsegu najmanj 45 ECTS (skupaj 105 ECTS). V skladu s Statutom Univerze v Mariboru se lahko v 3. letnik izjemoma vpiše tudi študent, ki iz upravičenih razlogov ni uspel opraviti predpisanih študijskih obveznosti v 1. oziroma 2. letniku.

Študent lahko v času študija enkrat ponavlja letnik po merilih, ki jih opredeljuje Statut Univerze v Mariboru.
Študent lahko napreduje tudi hitreje, če izpolnjuje pogoje za tako napredovanje, ki so navedeni v Statutu Univerze v Mariboru.

Študent se lahko izobražuje v več študijskih programih pod pogoji, ki jih podrobneje določa Statut Univerze v Mariboru.