Pogoji za napredovanje po programu

Pogoj za napredovanje v 2. letnik je zbranih najmanj 36 ECTS kreditnih točk. Med opravljenimi predmeti mora biti Didaktika fizike 1 in Praktično usposabljanje za Didaktiko fizike 1.

Po 85. členu Statuta Univerze v Mariboru, študentu, ki ni izpolnil vseh obveznosti, lahko Komisija za študijske zadeve članice univerze na njegovo prošnjo izjemoma odobri napredovanje v višji letnik, če ima izpolnjenih več kot 30 ECTS obveznosti, če obveznosti ni mogel izpolniti iz upravičenih razlogov naštetih v 212. členu Statuta Univerze v Mariboru in če je pričakovati, da bo obveznosti izpolnil do roka, ki mu ga določi Komisija za študijske zadeve. Med opravljenimi obveznostmi mora biti Didaktika fizike 1.

Pogoji za ponavljanje letnika in podaljševanje statusa študenta

Pogoji za ponavljanje letnika in podaljšanje statusa študenta so definirani s Statutom UM.