Promocija doktorjev znanosti, 8. 6. 2017

V četrtek, 8. 6. 2017, je na Univerzi v Mariboru potekala promocija doktorjev znanosti. Rektor UM je promoviral 12 doktorjev znanosti, med njimi je bilo 6 kandidatov s FNM:

dr. Slavko Buček, mentor red. prof. dr. Samo Kralj, doktorska disertacija: Histerezno obnašanje Lebwohl-Lasherjevih rotorjev.

dr. Robert Hauko, mentorica red. prof. dr. Jana Padežnik Gomilšek, doktorska disertacija: Absorpcija rentgenske svetlobe v hidridih elementov skupin 3p in 4p.

dr. Marija Meznarič, mentorica izr. prof. dr. Sonja Škornik, somentor red. prof. dr. Mitja Kaligarič, doktorska disertacija: Vrstni obrat in premiki funkcionalnih tipov rastlin v primarni sukcesiji na rečnih prodiščih.

dr. Igor Paušič, mentor red. prof. dr. Mitja Kaligarič, doktorska disertacija: Vrstna pestrost in floristična sestava suhih travišč v odnosu do krajinskih parametrov v tradicionalni kmetijski krajini Goričkega.

ddr. Šárka Perutková, mentorica red. prof. dr. Veronika Kralj-Iglič, somentor red. prof. dr. Samo Kralj, doktorska disertacija: On the Role of Anisotropy of Membrane Constituents on the Elastic Properties of Highly Curved Lipid Membranes (Vloga anizotropije membranskih gradnikov na elastomehanske lastnosti močno ukrivljenih lipidnih membran).

dr. Jan Podlesnik, mentorica red. prof. dr. Maja Jurc, somentor red. prof. dr. Dušan Devetak, doktorska disertacija: Osmerozobi smrekov lubadar (Ips typographus (L.)) in z njim povezana subkortikalna entomofavna navadne smreke (Picea abies (L.) Karst.) v altimontanskem pasu Slovenije.

Čestitke vsem šestim kandidatom!

Več fotografij najdete na spodnji povezavi: