Na Fakulteti za naravoslovje in matematiko pripravljamo DAN ZNANOSTI. Zagotavljamo vam, da bo tako poučno kot zabavno!

DAN ZNANOSTI na FNM UM bo potekal

v četrtek, 15. 10. 2015, od 10h do 15h v avli stavbe na Koroški 160 in pred njo.

PODROBNI PROGRAM DNEVA ZNANOSTI

Dan znanosti bomo nadaljevali s SREČANJEM ALUMNOV FNM UM.

SREČANJE ALUMNOV FNM UM bo potekalo

v četrtek, 15. 10. 2015 od 17h naprej v prostorih FNM na Koroški 160.

PROGRAM SREČANJA ALUMNOV:

16:30 – 17:00 prihod, zbiranje in ogled eksperimentov v avli pred amfiteatrom

17:00 – 17:15 dobrodošlica v.d. dekana FNM UM in predstavitev nekaterih novosti na FNM UM

17:20 – 18:00 PREDAVANJI: zanimivosti iz dela in življenja naših alumnov

• red. prof. dr. Matjaž Perc: Kazen in nagrada kot temelja vzgoje in uspešne družbe; toda kaj deluje bolje, in kaj ima s tem opraviti fizika?
  • red. prof. ddr. Boris Aberšek: Miselni preskok za šolo 21. stoletja

18:00 – 19:00 okrogla miza »Ali kompetence diplomantov in diplomantk FNM UM ustrezajo pričakovanjem delodajalcev?«.
                        Moderator pri okrogli mizi bo v.d. dekana doc. dr. Mitja Slavinec. Sodelujoči gostje bodo:

• Ravnatelj OŠ Gornji Petrovci, Johann Laco
  • Podravnatelj I. Gimnazije Celje, Silvestar Ovčar
  • Tehnični direktor skupine Roto, Matjaž Pavlinjek

19:00 – … večerja ob ritmih glasbe in druženju s plesom

Med naše alumne štejemo tudi vse, ki ste končali pedagoške študijske programe s področja fizike, kemije, biologije, računalništva, matematike in tehnike na bivši Pedagoški fakulteti. Te programe je s preoblikovanjem bivše Pedagoške fakultete namreč prevzela Fakulteta za naravoslovje in matematiko.

Prizadevamo si zagotoviti čim večjo informiranost o dogodku, zato vas vljudno prosimo, da vabilo posredujete tudi vašim sošolcem in kolegom iz študijskih let.

Za morebitna vprašanja smo vam na voljo na alumni.fnm@um.si.

Program dneva znanosti in srečanja alumnov je v končni pripravi in bo v kratkem objavljen!

Že zdaj pa vas vabimo, da si rezervirate četrtek, 15. 10. 2015.