Univerza v Mariboru in Društvo študentov invalidov Slovenije vas vabita na izkustvene delavnice »Izkušnja spreminja«. Skozi 6 različnih delavnic boste spoznali svet posebnih potreb na drugačen in edinstven način.

Delavnice bodo potekale v ponedeljek, 21. 11. 2011, med 13. in 17. uro, v Dvorani Antona Trstenjaka, v prostorih Univerze v Mariboru na Slomškovem trgu 15.

Pridružite se nam lahko kadarkoli v tem času in ostanete na delavnicah, kakor dolgo želite. Lahko poskusite več delavnic ali le eno. Skratka, sami izbirate, kaj od navedenega želite izkusiti.

Izvedli bomo:

• Delavnico z belo palico

V okviru delavnice se boste lahko preizkusili v hoji in orientaciji s pomočjo bele palice za slepe.

• Delavnice s simulacijskimi očali, ki simulirajo različne vrste slabovidnosti (npr. tunelski vid, sivo mreno itd.)

S pomočjo te delavnice boste lahko izkusili, kako vidijo in funkcionirajo osebe z različnimi vrstami slabovidnosti.

• Delavnica z igrami človek ne jezi se, kartami in domino prilagojenimi za slepe

Skozi to delavnico boste spoznali, kako pomemben je otip za slepe in močno slabovidne osebe.

• Opravljanje različnih nalog z uporabo pripomočkov, s katerimi si slepi in slabovidni pomagajo pri izobraževanju kot so posebno pisalo, pisalni okvirji, govoreči kalkulator.
  • Delavnica vožnje z invalidskim vozičkom

Preizkusili boste lahko, kako se gibajo osebe na invalidskih vozičkih.

• Delavnice s tolmačem za slovenski znakovni jezik

S pomočjo delavnice se boste naučili osnovih fraz oz. stavkov iz Slovenskega znakovnega jezika, ki ga uporabljajo gluhe osebe.

Delavnice se izvajajo v okviru projekta, MINVOS – ZNANJE ZA VSE, Mreža izobraževalnih nevladnih organizacij Slovenije. Več na www.minvos.org.

Veseli bomo, če pridete v čim večjem številu, saj bodo delavnice zelo zanimive in sproščene.

Zaradi lažje izvedbe delavnic, lepo prosimo, če se lahko zainteresirani do 16. 11. 2011 prijavite na e-naslov: bojana.petovar@uni-mb.si.