Prvi Out of the Box Seminar v sezoni 2011/12 bo o človeški inteligentnosti. Prof. dr. Norbert Jaušovec z Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete UM je svoj seminar, ki bo 28.9.2011 ob 17h v dvorani Frana Miklošiča na Univerzi v Mariboru, naslovil“Kje v možganih se skriva inteligentnost?” in bo skušal odgovoriti tudi na vprašanja kot so, kaj sploh je inteligentnost, se lahko naučimo biti bolj inteligentni in npr. ali so moški res pametnejši od žensk.

V prvem tednu letošnje sezone, poimenovanem 2011/12 Kick-Off, bosta predavala tudi ugledna tuja profesorja. Dr. Steven Best, filozof iz Teksasa bo 30.9.2011 ob 16h bo v Atriju rektorata govoril o zmotah človeštva, ki so nastale na podlagi tradicionalnega pogleda na razvoj človeka. Ddr. Roger Hood, zaslužni profesor varnostnih ved iz Oxforda pa bo 5.10.2011 ob 17h v Miklošičevi dvorani UM obravnaval nasprotje potrebe po izvrševanju smrtnih kazni v posameznih državah in univerzalno človekovo pravico do življenja.

Celoten program Seminarja 2011/12 in več informacij: http://seminaridej.uni-mb.si , kmalu tudi na www.outofthebox.si