ZADEVA: Inovativna shema za sofinanciranje doktorskega študija

Na razpis se bodo lahko prijavili kandidati, ki se vpisujejo v 1., 2. ali 3. letnik doktorskega študija in nimajo oz. ne bodo pridobili statusa mladega raziskovalca oz. mladega raziskovalca v gospodarstvu ter še niso imeli sofinanciranega doktorskega študija iz javnih sredstev. Kandidirajo lako tudi študentje, ki so imeli v študijskem letu 2009/2010 iz javnih sredstev sofinanciran 2. letnik za pridobitev magisterija znanosti ali 1. letnik doktorskega študija in v študijskem letu 2010/2011 redno napredujejo v višji letnik.

Vsebinski pogoj bo, da bodo v progam raziskovalnega dela vključili raziskovalno delo v povezavi z:

• gospodarstvom ali
  • reševanjem aktualnih družbenih izzivov z enega ali več tematskih področij:
  • inovativnih pristopov v gospodarstvu in negospodarstvu za večjo gospodarsko rast,
  • boja proti revščini in socialni izključenosti,
  • zagotavljanje enakih možnosti v družbi,
  • staranja prebivalstva in demografijo širše,
  • kakovostjo izobraževanja,
  • trajnostjo znanja,
  • zdravja,
  • prehrane in živilstva,
  • okolja,
  • ekologije,
  • zelenih tehnologij,
  • biotehnologije,
  • materialov,
  • obnovljivih virov energije,
  • nanotehnologije,
  • informacijske in komunikacijske tehnologije,
  • kulturne dediščine.

Kandidati se bodo lahko potegovali za sofinanciranje, ki bo obsegalo:
     A)   celotno šolnino ter denarne spodbude kot prispevek k življenjskim stroškom in diseminacijo ali
     B)   del šolnine.

Razpis za sofinanciranje bo izšel predvidoma 1. 10. 2010, rok za prijavo pa bo predvidoma 15. 10. 2010.