Z novo laboratorijsko opremo FNM postaja moderen Naravoslovni izobraževalni center za trajnostni razvoj.

ODPIRAMO LABORATORIJE!

Visokokakovostno izobraževanje s področja fizike, biologije, ekologije z naravovarstvom in matematike ter izobraževanje učiteljev naravoslovnih, matematičnih in tehniških predmetov je ključno v družbi, ki želi iti po poti sonaravnega (trajnostnega) razvoja. Visoko kakovost izobraževalnega in raziskovalnega dela na navedenih področij na naši fakulteti sta spoznali in podprli tudi Evropska unija in Norveška. Norveška je naši fakulteti namenila donacijo 920.846 EUR za nakup in implementacijo najmodernejše eksperimentalne opreme, ki je namenjena študijskemu procesu in raziskovalnemu delu. V okviru projekta Naravoslovni izobraževalni center za trajnostni razvoj bodo tako na FNM že v letu 2009 vpeljani: laboratorij za molekularno biologijo, dodatna mikroskopirnica, laboratorij za fiziko okolja, kabinet za geoinformacijski sistem, interdisciplinarni didaktični center za okoljsko vzgojo in virtualna učilnica, posodobljen pa bo tudi računalniški center. Z novo opremo bo FNM sedanjim in bodočim študentom na vseh treh stopnjah nudila najboljše možne pogoje za delo. Nova eksperimentalna oprema bo predstavljena v okviru dneva odprtih vrat FNM, 27. 1. 2009, v tednu odprtih vrat oddelkov FNM, ki bo potekal od 26. 1. 2009 do 30. 1. 2009 in seveda tudi na informativnih dnevih, 13. in 14. februarja.

Navedeno kaže, da našo strokovnost, znanje in sposobnosti priznavajo doma in po svetu.

Pridružite se uspešnim! Študirajte na Fakulteti za naravoslovje in matematiko!

Poglejte si galerijo slik.